Nedělní ohlášky

Ohlášky 23. 6. 2024 a letní prázdniny

• Za vedení bohoslužeb a službu slova děkujeme bratru Pavlovi Novotnému.
  • Za hudební doprovod děkujeme Milošovi, Milce a Michalovi.
  • Za vedení (v tomto školním roce poslední) nedělní školy děkujeme Aničce a Bětce s Davidem. Během letních prázdnin nedělní škola nebude, učitelé se na děti těší opět v září.
  • Sbírka byla na potřeby našeho sboru.
  • Během letních prázdnin se budou bohoslužby v našem kostele konat jako obvykle v neděli od 9:30, kázat bude:
    • 30.6. Jakub Drápal
    • 7.7. Matěj Cepl
    • 14.7. Rút Nývltová
    • 21.7. Jaroslav Pechar
    • 28.7. Michaela Bedrníková
    • 4.8. Miriam Žilková
    • 11.8. Jiří Holý
    • 18.8. Pavel Sivák
    • 25.8. Jan Amos Dus
    • 1.9. Věra Hájková

Sborový program v tomto týdnu bude ovlivněn blížícími se letními prázdninami

• V úterý se koná v Evenu
      • od 7:30 modlitební setkání
      • cca od 8:10 společné čtení, lze se zúčastnit i online přes sborové JitSi, čteme vynikající knihu Kateřiny Lachmanové „Vězení s klíčem uvnitř“
      • od 9:30 základy trénování paměti
    • Ve středu se konají
      • od 17:00 práce na skalce a okolí kostela
      • od 18:00 biblická hodina, online přenos na tomto odkaze, záznam bude na Facebooku
  • V pátek se již nekonají dorosty, odrost ani mládež, minulý týden měly již závěrečnou schůzku a na pravidelná společná setkání se těší opět od září. Dorosťáky, odrosťáky i mládežníky čekají také společné letní akce (viz níže).
  • Nedělní chvály se během letních prázdnin také nekonají. Budou rovněž obnoveny v září.

Ze sboru a církve

• Bratr Novotný doplňuje, že jím přednesené kázání bylo převzato z knihy Luďka Rejchrta Postila. Upozorňuje také na možnost zakoupit sbírku kázání bratra Jaroslava Pechara „Studně života, studně milosti“, kterou sestavil bratr Jiří Holý. K dispozici je zde nebo zde.
  • Přihlaste se, prosím, Luboru Kolářovi nebo Lídě Holé, kdo můžete nabídnout místo v autě pro dopravu na sborovou dovolenou.
  • Pokud už teď víte, že budete některou prázdninovou neděli přítomni, zvažte, prosím, možnost přihlásit se na službu během bohoslužby. Mnohé termíny ještě čekají na svého dobrovolníka.
  • Připomínáme možnost přihlašovat děti na stanový letní tábor pro mladší děti pořádaný YMCA Braník: (Malý tábor, 6-10 let) inspirovaný filmem Shrek (přihlašujte zde). Kapacita tábora pro starší děti (Tábor Pecka, 10-15 let) na motivy Letopisů Narnie je již naplněna.
  • Hledáme dobrovolníky pro práci v potravinové bance. S žádostí o podrobnosti se, prosíme, ozvěte Lie Valkové nebo Jarce Pecharové.
  • Dáňa Pinc stále hledá muzikanty pro doprovod o rodinných nedělích.
  • Stále hledáme promítače písní, jde o technicky velmi nenáročnou práci, kterou zvládne každý běžný uživatel počítače. (Doporučujeme si to nezávazně po bohoslužbách vyzkoušet.) Zájemci nechť se hlásí u bratra kurátora či bratra faráře.
  • V Evenu je krabička na náměty pro úterní modlitební skupinku (a zároveň existuje i obdobná služba na webu).
  • Při vycházení z kostela si můžete vzít červnové číslo sborového časopisu „Brána“.

Letní akce

• Mládežová voda 28. června. – 7. července 2024
  • Malý tábor 27. července – 9. srpna 2024
  • Tábor Pecka 27. července – 10. srpna 2024
  • Sborová dovolená 17. – 24. srpna. 2024
  • Mládežový puťák 21. – 31. srpna. 2024

Prosíme, pamatujte na ně v přímluvných modlitbách.

Rekapitulace sborových e-mailových adres:

• e-mailový kontakt na vedení sboru: branicke-starsovstvo@evangnet.net
  • sborová konference pro komunikaci oficiálnějšího charakteru: cebranik@evangnet.net(Konference je moderovaná, aby příjemci nebyli zavaleni příliš mnoha e-maily. Počítejte tedy, prosím, s tím, že příspěvky jsou před rozesláním schvalovány moderátorem.)
  • konference pro diskuzní témata: branicka-diskuse@evangnet.net (sem můžete zasílat různé kulturní i jiné tipy, podněty k vážným i nevážným debatám, různé nabídky a poptávky, sdílet své starosti i radosti, podělit se o názory a pod.)pro zařazení do kterékoliv z obou uvedených konferencí kontaktujte bratra kurátora J. J. Zvánovce
  • časopis Brána: branicka-brana@evangnet.cz
  • příspěvky do nedělních ohlášek: branicke-ohlasky@evangnet.net