Nedělní ohlášky

Ohlášky 21. 4. 2024

Bohoslužby

• Za službu slova a vysluhování svaté večeře Páně děkujeme našemu bratru faráři Jaroslavu Pecharovi. Za hudební doprovod děkujeme Milošovi a Milce.
  • Za vedení nedělní školy děkujeme Aničce Burjánkové a manželům Slabým.
  • Obsluhu při občerstvení měla na starost Anka Matoušková. Děkujeme jí i všem, kdo přispěli k občerstvení a pomohli s obsluhou a úklidem.
  • Příští bohoslužby budou v našem kostele v neděli 28. dubna od 9:30, kázat bude bratr Aleš Drápal.
  • Sbírka byla na konto 888, tedy náklady spojené s rekonstrukcí kostela.

Sborový program v příštím týdnu

• V úterý proběhne v Evenu
    • od 7:30 modlitební setkání
    • cca od 8:10 společné čtení, které přenášíme přes sborové JitSi, takže se můžete zapojit i online. Čteme vynikající knihu Kateřiny Lachmanové „Dvojí tvář lenosti“
    • od 9:30 základy trénování paměti
  • Ve středu se konají
    • od 16:00 zpívání v domově pro seniory na Donovalské, na které navazuje
      od 18:00 biblická hodina na Jižním městě na téma příběhu o Jákobově útěku a snu
    • od 17:00 práce na skalce a okolí kostela
  • V pátek se koná
    • od 16:00 do 18:00 mladší a starší dorost a odrost
    • od 18:30 mládež
  • V neděli před bohoslužbami (od 8:30) se konají chvály

Ze sboru a církve

• Už jen do konce dubna probíhá přihlašování na sborovou dovolenou ve Zderazi u Skutče. Stále ještě zbývají volná místa. Nejlepší je hlásit se rovnou na webových stránkách. Milovníci papíru najdou formuláře pod nástěnkou. Letos se budou účastnit sborové dovolené i manželé Nečilovi. (Bratr David Nečil je kandidátem na nového faráře našeho sboru.) Je to tedy příležitost neformálně se s nimi seznámit. Také informujeme o možnosti požádat o slevu, pokud by pro někoho z Vás byla vzhledem k Vaší finanční situaci překážkou účasti na sborové dovolené její cena.
  • Připomínáme také možnost přihlašovat děti na stanové letní tábory pořádané YMCA Braník: tábor pro mladší děti (Malý tábor, 6-10 let) inspirovaný filmem Shrek (přihlašujte zde) a tábor pro starší děti (Tábor Pecka, 10-15 let) na motivy Letopisů Narnie (přihlašujte zde).
  • Staršovstvo vybralo jako kandidátku na kazatelku na jednoleté přechodné období od září 2024 do září 2025, kdy počítáme s nástupem bratra Davida Nečila, sestru Verunku Hájkovou. Počítáme s ní na částečný úvazek ve výši 0,7. V Braníku v minulosti bohoslužby vedla a můžeme se těšit, že u nás povede bohoslužby 26. května. Do květnové Brány je s ní také připravován rozhovor. Termín volby je ještě v jednání se seniorátním výborem, ale předpokládáme některou z červnových nedělí. Volba bratra Nečila je plánována na podzim.
  • V sobotu 11. května proběhne úklid našeho kostela, vnitřních i vnějších prostor včetně mytí oken, a revize zapomenutých věcí. Prosíme tímto o kontrolu, zda v kostele nemáte nějaké věci. Co nebude včas odneseno, bude darováno či zlikvidováno.
  • Jsme zváni na benefiční koncert kvarteta Leñadores na podporu diakonie. Koná se ve čtvrtek 25. dubna v baptistickém sboru Na Topolce (dostanete se tam buď od Podolské vodárny směrem nahoru nebo od stanice metra Vyšehrad). Plakát je na nástěnce.
  • Potvrzení o daru pro daňové přiznání si můžete vyzvednout u Jany Stralczynské nebo bratra faráře.
  • Hledáme dobrovolníky pro práci v potravinové bance, a to již v pondělí 22. dubna. S žádostí o podrobnosti se, prosíme, ozvěte Jarce Pecharové (739 244 832, pecharca@seznam.cz).
  • Dáňa Pinc stále hledá muzikanty pro doprovod o rodinných nedělích.
  • Stále hledáme promítače písní, jde o technicky velmi nenáročnou práci, kterou zvládne každý běžný uživatel počítače. Zájemci nechť se hlásí u bratra kurátora či bratra faráře.
  • V Evenu je krabička na náměty pro úterní modlitební skupinku (a zároveň existuje i obdobná služba na webu).
  • Při vycházení z kostela si můžete vzít text kázání nové, dubnové číslo sborového časopisu Brána. Při četbě můzete promýšlet, čim přispět do dalšího čísla.

Rekapitulace sborových e-mailových adres: