Najdete nás: Modřanská 1821/118, 147 00 Praha 4

Nedělní ohlášky

Ohlášky 7. 4. 2024

Bohoslužby

• Za službu slova a svátosti křtu děkujeme našemu bratru faráři Jaroslavu Pecharovi. Děkujeme také za odpolední bohoslužby na Barrandově.
  • Křtem byl do společenství našeho sboru přijat Lukáš Šimon Řezníček, kéž je mu Pán vždy nablízku a naše společenství oporou na cestě víry.
  • Za hudební doprovod děkujeme Dáňovi a jeho hudebnímu tělesu, Milce a bratru faráři.
  • Obsluhu při občerstvení měla na starost Lída Holá. Děkujeme jí i všem, kdo přispěli k občerstvení a pomohli s obsluhou a úklidem.
  • Příští bohoslužby budou v neděli 14. dubna od 9:30, kázat bude náš bratr farář Jaroslav Pechar.
  • Sbírka byla na potřeby našeho sboru.

Sborový program v příštím týdnu

• V pondělí proběhne
  • V úterý proběhne v Evenu
    • od 7:30 modlitební setkání
    • cca od 8:10 společné čtení, které přenášíme přes sborové JitSi, takže se můžete zapojit i online. Čteme vynikající knihu Kateřiny Lachmanové „Dvojí tvář lenosti“
    • od 9:30 základy trénování paměti
  • Ve středu se konají
    • od 17:00 práce na skalce a okolí kostela
    • od 18:00 biblická hodina na téma příběhu o Jákobovi, Ezauovi a sporu o prvorozenství, online přenos i záznam na Facebook bude zachován
  • Ve čtvrtek se od 18:00 setkávají konfirmandi
  • V pátek se koná
    • od 16:00 do 18:00 mladší a starší dorost a odrost
    • od 18:30 mládež
  • V neděli před bohoslužbami (od 8:30) se konají chvály

Ze sboru a církve

• Už jen do konce dubna probíhá přihlašování na sborovou dovolenou ve Zderazi u Skutče. Nejlepší je hlásit se rovnou na webových stránkách. Milovníci papíru najdou formuláře na nástěnce.
  • Připomínáme také možnost přihlašovat děti na naše stanové letní tábory pořádané YMCA Braník: tábor pro mladší děti (Malý tábor, 6-10 let) inspirovaný filmem Shrek (přihlašujte zde) a tábor pro starší děti (Tábor Pecka, 10-15 let) na motivy Letopisů Narnie (přihlašujte zde).
  • Potvrzení o daru pro daňové přiznání si můžete vyzvednout u Jany Stralczynské nebo bratra faráře.
  • Hledáme dobrovolníky pro práci v potravinové bance: na pondělí 8. dubna na rozdělování na Zbraslavi a tento týden velmi nutně i na sobotu 13. dubna. S žádostí o podrobnosti se, prosíme, ozvěte Jarce Pecharové (739 244 832, pecharca@seznam.cz).
  • Dáňa Pinc stále hledá muzikanty pro doprovod o rodinných nedělích.
  • Stále hledáme promítače písní, jde o technicky velmi nenáročnou práci, kterou zvládne každý běžný uživatel počítače. Zájemci nechť se hlásí u bratra kurátora či bratra faráře.
  • V Evenu je krabička na náměty pro úterní modlitební skupinku (a zároveň existuje i obdobná služba na webu).
  • Při vycházení z kostela si můžete vzít text kázání a březnové číslo sborového časopisu „Brána.

Rekapitulace sborových e-mailových adres: