Najdete nás: Modřanská 1821/118, 147 00 Praha 4
ukázat na mapě

Kdo jsme

Zajímáte se o křesťanství? Pak jste tu správně!

Co je to náboženství?
Lidská snaha odpovědět na setkání s něčím, co nás přesahuje. Nějak si to celé popsat, jak se dívat „na-boha“, proto náboženství. Některá náboženství tomu neříkají „bůh“, ale životní princip, energie, cesta…

Co je to křesťanství?
Jedno z náboženství, jež vyznává, že to, co nás přesahuje, je osoba, která o nás má zájem.

Jak to křesťanství chápe, že o nás má zájem?
Tento Bůh se chce dát lidem poznat. Trochu se dal poznat židům. Nejlépe se dal poznat v Ježíši Nazaretském, protože v Ježíši přišel na svět Bůh v podobě člověka. Dodnes se chce dát poznat pomocí Bible, svědectví křesťanů i vnitřního hlasu v nás.

Funguje to?
Ano. Kdyby to nefungovalo, tak lidi přestanou chodit do kostela. Nikdo je k tomu nenutí.

Dá se tohle všechno nějak dokázat?
Ne. Křesťané tomu prostě věří a tuto osobní zkušenost má každý nepřenosně svoji. Součástí křesťanské víry je ale přesvědčení, že Bůh má zájem o každého. Každý se může zkusit modlit, číst Bibli a chodit do kostela s oprávněnou nadějí, že Bůh se dá takto poznat i jemu.

Nejsou hloupé otázky, jen hloupé odpovědi. Máte nějaké otázky? Přijďte nebo napište. Můžeme spolu zkusit najít odpovědi, které nejsou hloupé.

Těšíme se na vás.

 

Jo – ještě:
Kdo jsou evangelíci?
Jedna z mnoha církví, tedy organizací, podob té lidské snahy nějak si popsat Boha a to všechno kolem něj. Protože vyrůstá z období renesance, dává velký důraz na rozum, chápání, vysvětlování.

Čím se liší od katolíků?
Méně mluví lidem do života. Chápou církev spíše jako záchrannou síť za zády než prostředníka na cestě k Bohu. Po té cestě musí jít každý sám za sebe. Méně podstatných rozdílů je pak spousta – evangelíci se nemodlí ke svatým, připouští antikoncepci a další sňatek po občanském rozvodu, faráři se mohu ženit a v církvi slouží i farářky…