Najdete nás: Modřanská 1821/118, 147 00 Praha 4
ukázat na mapě

Každé léto se vydáváme na týdenní sborovou dovolenou, která má tradičně účast okolo 100 lidí.

Pozvánka na 25. sborovou dovolenou v termínu 17.–24. 8. 2024

Staršovstvo branického sboru srdečně zve své členy i další příznivce na 25. sborovou dovolenou, která stejně jako každý rok nabízí i letos příležitost k vzájemnému poznání, sdílení, přátelskému setkávání i duchovnímu obohacení.

Místo konání

Letos navštívíme (stejně jako již v letech 2018 a 2019) hotelový komplex Renospond Zderaz na úpatí Českomoravské Vysočiny, viz www.renospond.cz.

Přírodní a kulturní zajímavosti

Lokalita nabízí mnoho kulturních památek a přírodních krás, pozoruhodná je například přírodní rezervace Toulovcovy maštale s pískovcovými skalami, útvary a jeskyněmi. Ve Zderaze je možné domluvit si prohlídku skalního obydlí, mezi Zderazí a Prosečí se nachází záchranná stanice Pasíčka. V Proseči můžete zhlédnout muzeum dýmek. V okolí se nacházejí tři rozhledny, půvabný zámek Nové Hrady, hrad Rychmburk nebo zřícenina Košumberk. Ve Skutči je muzeum obuvi a kamene a v okolí Hlinska lze navštívit skanzen Veselý kopec, celoročně otevřený Betlém Hlinsko a nedávno otevřené Peklo Čertovina. Okolí hotelu nabízí i mnoho značených turistických tras a cyklotras.

Ubytování

Nabízí se 2 kategorie ubytování:a) Hotelová část budovy, která má 2–4lůžkové pokoje s možností přistýlky, se sociálním zařízením na pokojíchb) Turistická část budovy, která má 2–4lůžkové pokoje s možností přistýlky, se společným sociálním zařízením na chodběK dispozici je i bezbariérový pokoj.

Vybavení hotelu

Ke zpříjemnění pobytu je v hotelu otevřené zrekonstruované wellness centrum s nabídkou procedur, viz ceník. K dispozici je též velké přírodní koupaliště přímo před hotelem.

Cena ubytování s polopenzí

Hotelová část: dospělý s polopenzí: 5 250,- KčTuristická část: dospělý s polopenzí: 4 340,- KčDěti 3-12 let s polopenzí: 2 450,- Kč bez ohledu na kategorii ubytováníDěti do 3 let věku bez nároku na lůžko a stravu jsou zdarma.Stravu včetně svačin lze případně doobjednat na místě, také obědy lze zakoupit po příjezdu. Případné požadavky na dietní stravu je nutno uvést na přihlášce. Cena za ubytování nezahrnuje pojištění účastníků.

Upozornění

Sborová dovolená se nabízí pouze jako celotýdenní. Je možné z individuálních důvodů přijet později či odjet dříve, ale nevyužité dny nemohou být refundovány. Výjimkou je pozdější nástup (pouze o jeden den) z důvodu příjezdu dětí a mládeže z letních táborů. V tomto případě je nutno pozdější nástup uvést v přihlášce. V případě onemocnění prosíme předložte lékařské potvrzení.

Různé

Poplatek úřadu činí 6 Kč/den a týká se osob od 15 do 60 let. Parkování u jednotlivých objektů k dispozici zdarma. Domácí mazlíčci jsou vítáni.

Přihlášení (do 30. dubna 2024)

Ideálně elektronicky bez papíru na tomto odkazu: elektronická přihláška (otevře se v nové záložce)nebovytisknout přihlášku, vyplnit, naskenovat a poslat mailem na maruskaproch@seznam.cznebovytisknout přihlášku, vyplnit a zaslat na poštovní adresu Marie Procházková, Běhounkova 2532/63, 158 00 Praha 5 Stodůlkynebovytisknout přihlášku, vyplnit a odevzdat v kostele sestře Marii Procházkové, tel. 776 884 829Přihlášky se přijímají do 30. dubna 2024. Po zpracování přihlášek dostanete potvrzenou částku k úhradě s individuálním variabilním symbolem.

Platba

Platbu za pobyt posílejte na sborový účet 135027438/2010, a to nejpozději do 15. 6. 2024. Pozor, nezapomeňte k platbě uvést individuální variabilní symbol, který obdržíte na základě vyplněné přihlášky. Případné dotazy zodpoví sestra Lída Holá, e-mail lidahola@centrum.cz, tel. 608 856 670, nebo bratr Lubor Kolář, tel. 774 370 639, e-mail lubor.kolar@gmail.com.

Na vaši účast na této tradiční sborové akci se těší staršovstvo sboru ČCE Braník

 

Na Vaši hojnou účast na této tradiční akci se těší staršovstvo branického sboru.